Testy fotelików dla dzieci vs Smart Kid Belt

Testy fotelików dla dzieci vs Smart Kid Belt

Urządzenie podtrzymujące polskiej marki Smart Kid Belt szturmem podbiło rynek. Niestety, nie spodobało się to sprzedawcom fotelików, którzy od wielu miesięcy usiłują zniechęcić konsumentów do zakupu adapteru. Twierdzą oni, że foteliki są bezpieczniejsze, powołując się przy tym na testy. Eksperci, którzy od lat badają bezpieczeństwo urządzeń podtrzymujących na rynku, postanowili rzucić okiem na te kwestie, na podstawie niedawno przeprowadzonych przez niezależny międzynarodowy instytut badawczy testów dynamicznych. Wyniki mogą zaciekawić wszystkich sceptyków.

Testy dynamiczne dla urządzeń podtrzymujących
Zachowanie się ciała dziecka podczas zderzenia jest zależne od szeregu czynników. Jednym z nich jest konstrukcja urządzenia podtrzymującego. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO, dobrze dobrane urządzenia, redukują liczbę zgonów dzieci w wypadkach nawet o 60 proc. Pozostaje jednak pytanie - w jaki sposób dobrać urządzenie?
Najbardziej pomocne są testy dynamiczne, które polegają na przeprowadzeniu symulacji realnego wypadku z zastosowaniem danego urządzenia. Określa się przy tym wartości przeciążeń oddziałujących na dziecko w trakcie zderzenia. Niedawno Instytut Applus+ IDIADA, jako pierwszy przeprowadził testy, na podstawie których porównane zostały przeciążenia dla fotelików i innych urządzeń podtrzymujących, w tym adaptera Smart Kid Belt (testy zderzeniowe urządzeń przytrzymujących). Pod uwagę wzięto kryteria biomechaniczne, które odnoszą się do wartości, przy jakich dzieci mogą odnieść obrażenia. zmierzono je między innymi w odcinku szyjnym, brzusznym, klatki piersiowej i głowy. Testy przeprowadzono z wykorzystaniem manekinów zaakceptowanych przez wymogi najnowszej normy iSize R129.

Wnioski z badań
Analiza wyników testów zderzeniowych potwierdziła, że wszystkie urządzenia które wzięły w nich udział spełniają kryteria bezpieczeństwa określone przez normę R129. Tylko jeden z fotelików przekroczył dopuszczalne wartości dla ciśnienia w części brzusznej. Smart Kid Belt natomiast zaskoczył bardzo pozytywnie, osiągając najlepszy wynik w 4 spośród 6 kategorii. Potwierdza to nie tylko zdolność urządzenia do prawidłowego utrzymania dziecka w miejscu w trakcie zderzenia. Stosowanie Smart Kid Belt pozwala również na zmniejszenie ryzyka obrażeń w wyniku oddziałujących na dziecko sił podczas zderzenia.

Opinie (5)

Amanda

2020-02-12 06:15:03

Adres IP:

*.*.*.53

Jestem samotną matką, w kwestii bezpieczeństwa swojego dziecka podejmuję sama dedycję i tak też było w przypadku kupna adaptera. Zawierzyłam informacjom podanym przez producenta równie jak tym na stronie fundacji a panującej sytuacji nie uległam. Używam i sobie chwalę !
Janek

2020-02-09 19:43:26

Adres IP:

*.*.*.95

Wyniki przeprowadzonych badań mówią za siebie. Kwestia bezpieczeństwa w przewożeniu najmłodszych jest na tyle istotna, że nie wydaje mi się aby jakikolwiek producent próbował szturmować rynek niewiarygodnym produktem. Moim zdaniem ludzie będą nadal kupować podkładki, foteliki i te całe adaptery Smart Kid Belt również.
Mario

2020-02-03 00:14:58

Adres IP:

*.*.*.77

Fajnie, że ktoś sam mimo woli chce pokazać niezasadność wobec tych wszystkich oskarżeń. Mam tu na myśli informacje zawarte na stronie fundacji Jestem Potrzebny bo dla mnie to wiarygodne źródło. Ja akurat jako facet mimo wszystko jestem podatny na takie szemrane i negatywne opinie. Dzięki.
Hubert

2020-01-30 23:15:06

Adres IP:

*.*.*.14

Najzwyklejsze robienie papki z mózgu posiadaczom adaptera przez sprzedawców. A ciągniecie dziecka na filmie za nogi, sorry ale dla nie kumatych cios poniżej pasa...
Antek

2020-01-17 08:26:19

Adres IP:

*.*.*.38

Niestety nie każdy jest stanowczy w podejmowaniu decyzji, a czasem takie nagonki powodują dezorientację u osób które nie potrafią zweryfikować samodzielnie informacji na temat. Jeśli produkt jest dobry i certyfikowany na pewno sam w czasie się obroni. Szkoda mi tylko tych wszystkich rodziców posiadających adapter, niewiedzących co w obecnej sytuacji zrobić.

Zobacz firmy

Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Łaciak meble do ogrodu


Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar - turystyka, rekreacja, imprezy okolicznościowe

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Komu zlecić organizację pogrzebu?

Komu zlecić organizację pogrzebu?

Czym jest intranet?

Czym jest intranet?

Chirurgiczne leczenie otyłości - pierwszy ośrodek na Podkarpaciu

Chirurgiczne leczenie otyłości - pierwszy ośrodek na Podkarpaciu