Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!

Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!

Maliny to owoce, które chętnie są wykorzystywane w naszej kuchni - nie tylko w sezonie, ale również w zimie w formie mrożonej lub liofilizowanej. Maliny to witaminowa bomba, a zarazem gwarancja niepowtarzalnego smaku, dlatego chętnie są wybierane przez Polaków. Maliny to owoce pełne witamin, m.in. witaminy C, witaminy E oraz witamin z grupy B, a także wielu cennych minerałów, m.in. magnezu, potasu, kwasu foliowego czy fosforu. Oczywiście ilość wspomnianych witamin i minerałów jest zależna przede wszystkim od rozmiaru oraz gatunku maliny, jednakże przyjmuje się, że maliny są owocami niskokalorycznymi o ogromnej ilości błonnika i cennych antyoksydantów.

Prozdrowotne właściwości malin
Maliny świetnie sprawdzą się w przypadku profilaktyki raka, ponieważ są one pełne antyoksydantów i innych cennych witamin oraz minerałów, dzięki czemu wzmocnimy nasz organizm. W przypadku diety antynowotworowej nie tylko ważne jest odpowiednie żywienie, ale również dawka ruchu, dzięki której gwarantujemy sobie zdrowe i aktywne życie. Maliny są owocem, który pozwoli nam w prosty sposób dostarczyć organizmowi cennych antyoksydantów, które niszczą rozwijające się komórki rakowe, dzięki czemu wprowadzenie malin do diety umożliwia odpowiednią profilaktykę.

Maliny liofilizowane
Kończy się sezon na maliny i zastanawiasz się, jak dalej zapewnić ich odpowiednią ilość w swojej diecie? Oczywiście dużą popularnością cieszą się maliny mrożone, których możemy zrobić ogromny zapas w sezonie lub po prostu kupić kilka opakowań w sklepie. Coraz chętniej jednak są wybierane maliny liofilizowane, które charakteryzują się chrupką teksturą, jednocześnie zachowując smak i aromat świeżych malin oraz ich wszystkie cenne składniki odżywcze. Maliny liofilizowane będą świetną przekąską w chłodne zimowe dni, jak również dodatkiem do deserów

Opinie (0)

Zobacz firmy

Serwis elektronarzędzi Mikron

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Tonery Rzeszów - firma DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jaki piec do wypieku ciastek wybrać?

Jaki piec do wypieku ciastek wybrać?

Dlaczego warto przenieść obsługę biznesu do sieci?

Dlaczego warto przenieść obsługę biznesu do sieci?

Obozy jeździeckie dla miłośników koni

Obozy jeździeckie dla miłośników koni