Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!

Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!

Maliny to owoce, które chętnie są wykorzystywane w naszej kuchni - nie tylko w sezonie, ale również w zimie w formie mrożonej lub liofilizowanej. Maliny to witaminowa bomba, a zarazem gwarancja niepowtarzalnego smaku, dlatego chętnie są wybierane przez Polaków. Maliny to owoce pełne witamin, m.in. witaminy C, witaminy E oraz witamin z grupy B, a także wielu cennych minerałów, m.in. magnezu, potasu, kwasu foliowego czy fosforu. Oczywiście ilość wspomnianych witamin i minerałów jest zależna przede wszystkim od rozmiaru oraz gatunku maliny, jednakże przyjmuje się, że maliny są owocami niskokalorycznymi o ogromnej ilości błonnika i cennych antyoksydantów.

Prozdrowotne właściwości malin
Maliny świetnie sprawdzą się w przypadku profilaktyki raka, ponieważ są one pełne antyoksydantów i innych cennych witamin oraz minerałów, dzięki czemu wzmocnimy nasz organizm. W przypadku diety antynowotworowej nie tylko ważne jest odpowiednie żywienie, ale również dawka ruchu, dzięki której gwarantujemy sobie zdrowe i aktywne życie. Maliny są owocem, który pozwoli nam w prosty sposób dostarczyć organizmowi cennych antyoksydantów, które niszczą rozwijające się komórki rakowe, dzięki czemu wprowadzenie malin do diety umożliwia odpowiednią profilaktykę.

Maliny liofilizowane
Kończy się sezon na maliny i zastanawiasz się, jak dalej zapewnić ich odpowiednią ilość w swojej diecie? Oczywiście dużą popularnością cieszą się maliny mrożone, których możemy zrobić ogromny zapas w sezonie lub po prostu kupić kilka opakowań w sklepie. Coraz chętniej jednak są wybierane maliny liofilizowane, które charakteryzują się chrupką teksturą, jednocześnie zachowując smak i aromat świeżych malin oraz ich wszystkie cenne składniki odżywcze. Maliny liofilizowane będą świetną przekąską w chłodne zimowe dni, jak również dodatkiem do deserów

Opinie (0)

Zobacz firmy

Serwis elektronarzędzi Mikron

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Tonery Rzeszów - firma DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jaki sprzęt przyda się w biurze?

Jaki sprzęt przyda się w biurze?

Jak wybrać idealny piec cukierniczy?

Jak wybrać idealny piec cukierniczy?

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?