Fotowoltaiczne zabudowy, zadaszenia tarasów oraz parkingów — Carport

Fotowoltaiczne zabudowy, zadaszenia tarasów oraz parkingów — Carport

Inteligentny dom, wyposażony w nowoczesne systemy zarządzania, zasługuje na inteligentne, ekologiczne źródło zasilania w energię elektryczną. Fotowoltaiczne zadaszenie tarasu to idealne połączenie estetyki z wysoką funkcjonalnością. Oprócz ochrony przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, zintegrowane z modułami słonecznymi zadaszenie wytwarza przyjazną środowisku zieloną energię i umożliwia obniżenie domowych rachunków za prąd. Taki rodzaj zabudowania tarasu stanowi alternatywę dla osób, które ze względów estetycznych lub przez ograniczoną przestrzeń działki nie chcą instalować naziemnej instalacji fotowoltaicznej.

Zamontowane w pokryciu dachowym moduły fotowoltaiczne generują moc od 3,5kw do 4kW (w zależności od wybranych ogniw). Zgodnie z normami budowlanymi moduły są odporne na obciążenie śniegiem, mogą też zostać dodatkowo wyposażone w funkcję samoodśnieżania (NoFrost). Stopień przezierności zadaszenia z fotowoltaiką oraz opcjonalne oświetlenie LED lub oświetlenie luminescyjne dobierane jest w zależności od wymagań klienta. Całość osadzana jest na solidnej konstrukcji: stalowej, aluminiowej (w różnorodnych kolorach), drewnianej lub będącej połączeniem wszystkich wymienionych materiałów. Nowoczesny design stanowi atrakcyjne uzupełnienie wystroju tarasu wolnostojącego domu jednorodzinnego lub w zabudowie szeregowej.

Wychodząc naprzeciw nowemu trendowi, jakim jest elektromobilność, ML System zaadaptował rozwiązania zastosowane przy zadaszeniu tarasu na potrzeby zasilania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in. Carport, czyli fotowoltaiczne zadaszenie miejsc parkingowych, to praktyczne, a zarazem stylowe rozwiązanie opracowane z myślą o właścicielach domów oraz biurowców. Produkt możliwy jest do adaptacji w projektach zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych, jak również parkingów wielostanowiskowych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania samochodu lub innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w budynku pozwoli zaoszczędzić na wydatkach za prąd — nie szkodząc przy tym w żaden sposób środowisku naturalnemu. Dodatkowo carport może zostać wyposażony w opcjonalną stację ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Konstrukcja zadaszenia jest wykonana w opcji szczelnej, zabezpieczającej samochody przed promieniami słonecznymi i opadami atmosferycznymi, w formie kaskadowej, bądź lameli.

Połączenie modułów z funkcją NoFrost eliminuje konieczność odśnieżania pokrycia — zabezpiecza przed możliwością powstania sopli mogących uszkodzić osobę lub pojazd, jak również umożliwia produkcję energii elektrycznej w miesiącach zimowych (w okresach, kiedy standardowe rozwiązania są przykryte śniegiem). Proponowane rozwiązanie nadają się zarówno jako zadaszenia pojedynczych miejsc postojowych, jak i w przypadku inwestycji wielostanowiskowych.

Dzięki fotowoltaicznym zabudowom, zadaszeniom tarasów oraz jednostanowiskowym, jak i wielostanowiskowym parkingom, budynkom zostanie zapewniony kontakt z naturą oraz ich naturalnym otoczeniem. Solidne konstrukcje będą integralną częścią zabudowy, która umożliwi wyjątkowo bezproblemowy odbiór przyrody oraz wszelkich warunków atmosferycznych pojawiających się w ciągu roku — jest to unikalny sposób ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem oraz opadami deszczu, czy śniegu. Integracja zabudowy z systemami fotowoltaiki i panelami fotowoltaicznymi oferuje wiele dodatkowych korzyści, m.in.: produkcję ekologicznej energii elektrycznej, która może być wykorzystana na potrzeby zasilania domowych urządzeń, jak i oddana do sieci energetycznej. Jeśli planują Państwo fotowoltaiczne zadaszenie tarasu, należy pamiętać, że zmiana odległości pomiędzy ogniwami w modułach fotowoltaicznych umożliwia uzyskanie różnych stopni ich przezierności, a co za tym idzie, różny poziom zacienienia tarasu.

Opinie (1)

Jan

2019-03-25 10:21:03

Adres IP:

*.*.*.149

Zadaszenia tarasów z użyciem szkła i aluminium to zapewnienie kontaktu z naturą i miejsce połączenia domu z jego naturalnym otoczeniem.Oprócz ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, zintegrowane z modułami słonecznymi zadaszenie wytwarza przyjazną środowisku zieloną energię. ML System idealnie zamontowało u mnie zadaszenie tarasu. Profesjonalnie oraz fachowo. Realizacja odbyła się bardzo szybko. Serdecznie polecam , jestem bardzo zadowolony

Zobacz firmy

Serwis elektronarzędzi Mikron

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Tonery Rzeszów - firma DMD Tonery

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Fotowoltaiczne zabudowy, zadaszenia tarasów oraz parkingów — Carport

Fotowoltaiczne zabudowy, zadaszenia tarasów oraz parkingów — Carport

Jak bezpiecznie jeździć konno?

Jak bezpiecznie jeździć konno?

Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!

Maliny, czyli zdrowy i smaczny owoc!