Chirurgiczne leczenie otyłości - pierwszy ośrodek na Podkarpaciu

Chirurgiczne leczenie otyłości - pierwszy ośrodek na Podkarpaciu

Zmagasz się z otyłością? Nie działa żadna dieta i inne metody odchudzające? Zaczynasz czuć się coraz gorzej? To odpowiedni moment aby zareagować.
Współcześnie otyłość nazywana jest chorobą XXI wieku, nie bez przyczyny, ponieważ cierpi na nią aż 20% ludzi, a liczba ta ciągle rośnie. Walka z otyłością nie jest prosta. Ciągła dieta zmusza do odmawiania sobie wielu przysmaków co jeszcze bardziej zniechęca, tryb życia nie pozwala na zdrowe i regularne żywienie, a brak aktywności fizycznej jest normalnością. Należy pamiętać, że otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, ale również zdrowia. Może prowadzić do wielu chorób i schorzeń. Jednym ze sposobów skutecznej walki z otyłością jest zabieg bariatryczny wykonywany między innymi w rzeszowskim szpitalu Pro-familia.

Czym jest otyłość i jak ją leczyć?
Otyłość jest chorobą przewlekłą, która powoduje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie i podwyższonym wskaźnikiem masy ciała (BMI). Określa się go poprzez obliczanie ilorazu masy ciała w kilogramach oraz wzrostu wyrażonego w metrach podniesionego do potęgi drugiej. Wynik wskaźnika wskazuje czy dana waga jest odpowiednia i określa jej poziom. Prawidłowe BMI waha się w granicach 18,5-25. Wartości poniżej 18,5 oznaczają niedowagę. BMI między 25-30 to nadwaga, a od 30 kg/m2 wiadomo jest, że osoba zmaga się z otyłością. Konsekwencje otyłości to pogorszenie jakości życia, a także dążenie do niepełnosprawności, która wynikać będzie z niewydolności organów lub przeciążenia kończyn, kości i mięśni. Osoby chorujące najpierw poddawane są dietom odpowiednio dobranym do warunków i stanu zdrowia. Do codzienności wprowadzana jest aktywność fizyczna, czy to na siłowni czy w domu, ale zawsze pod okiem trenera tak, by zmobilizować do ćwiczeń i przyzwyczaić ciało do nagłego wysiłku. Ograniczane są niezdrowe przekąski i posiłki a także czynniki nie sprzyjające np. stres. 

Co, jeśli nic nie pomaga?
W momencie kiedy żadna metoda nie przynosi rezultatów lub problemy genetyczne spowodowane złą przemianą materii nie pozwalają na spadek wagi, należy rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy lekarskiej. W tym celu należy udać się do poradni leczenia otyłości gdzie lekarze wykonują odpowiednią diagnostykę i ustalają metodę leczenia. 

Dla kogo zabieg i gdzie można go wykonać?
Głównym czynnikiem, który jest brany pod uwagę to wskaźnik BMI, jeśli osiąga on wynik równy lub większy od 40 (w niektórych przypadkach powyżej 35, gdy pacjent zmaga się z dodatkowymi schorzeniami typu cukrzyca) osoba otyła jest kwalifikowana do leczenia operacyjnego. Zabieg bariatryczny ma na celu zmianę funkcjonowania układu pokarmowego. Sposób ten prowadzi do znacznego spadku wagi i wygranej walki z otyłością. Zmienia się nie tylko objętość żołądka, ale także produkcja i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. To jedne z wielu korzyści takiego zabiegu. 
Aby dowiedzieć się o możliwości wykonania zabiegu i przeprowadzenia diagnozy należy udać się do specjalistycznych poradni, które zajmują się leczeniem otyłości. Zabiegi wykonywane są w klinikach i szpitalach. Jednym z nich jest wspomniany wyżej rzeszowski szpital Pro-Familia, który jako pierwszy na Podkarpaciu uruchomił takie centrum leczenia. Chirurgiczne leczenie otyłości w szpitalu Pro-Familia posiada najlepszą kadrę lekarską i pielęgniarską. Operacje wykonywane są w oparciu o dwie najbardziej znane i skuteczne metody: zabieg rękawowej reselekcji żołądka i tzw. baypass Zabiegi wykonywane są laparoskopowo poprzez kilka niewielkich nacięć, dzięki czemu, pacjenci szybciej wracają do pełni sił. Opieka przed i po zabiegiem prowadzona jest kompleksowo, zachowując najwyższy standard i dyscyplinę co zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych u pacjentów bariatrycznych.

Więcej informacji uzyskają Państwo w Podkarpackim Centrum Leczenia Otyłości

Adres: ul. Witolda 6B, 35-302 Rzeszów
Telefon: 791 088 184
Strona www: http://www.rzeszow.pro-familia.pl/podkarpackie-centrum-leczenia-otylosci1/chirurgiczne-leczenie-otylosci1/

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel w Jarosławiu Coloseum

Kruhel Pełkiński 72
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Łaciak meble do ogrodu


Średnia Ocena

5/5
Siedlisko Janczar - turystyka, rekreacja, imprezy okolicznościowe

Pstrągowa 815
38-121 Pstrągowa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Czym jest intranet?

Czym jest intranet?

Wyposażenie cukiernicze - jak wybrac najlepszą ofertę?

Wyposażenie cukiernicze - jak wybrac najlepszą ofertę?

Na jakie ogrodzenie warto się zdecydować?

Na jakie ogrodzenie warto się zdecydować?